Geografia – klasa 1

Poniżej znajdziecie informacje na temat tego, gdzie znaleźć komplet materiałów multimedialnych przeznaczonych do geografii na poziomie rozszerzonym dla klasy 1. Oczywiście materiały te mogą być przydatne zarówno przy nauce na bieżąco jak i przy powtórce do matury z geografii.

1. Playlista na Spotify

Poniżej znajduje się playlista utworzona w serwisie Spotify ze wszystkimi odcinkami podcastu GeoEdukacja. Obejmuje ona ponad 70 odcinkówktóre trwają ponad 17 godzin. A o tym dlaczego podcast może Ci pomóc w nauce, możesz przeczytać w tym wpisie

2. Playlista w serwisie YouTube

Playlista w serwisie YouTube zawiera nieco więcej materiałów. Znajdują się tam wszystkie podcasty, które możecie znaleźć między innymi w serwisie Spotify, ale oprócz tego odnajdziecie tam również dodatkowe materiały wideo. Poniżej znajduje się link, który prowadzi do tej Playlisty. Obecnie znajduje się na niej ponad 80 materiałów audio i wideo.

3. Aplikacja do pobrania ze Sklepu Google Play

W aplikacji otrzymujecie dostęp do podcastów, tak jak w poprzednich miejscach. Tutaj jednak dodatkowo otrzymujecie dostęp do quizów z zadaniami maturalnymi z poszczególnych działów geografii fizycznej oraz notatki w formie map myśli.

Poniżej znajduje się link prowadzący do Sklepu Google Play, gdzie można pobrać aplikację.

Warto poza tym sledzić profil GeoEdukacji w mediach społecznościowych. Znajdziesz tam publikowane ciekawostki geograficzne, mapy, zdjęcia a także informacje dotyczące promocji na autorskie materiały.

patronite-logos-1

GeoEdukacja to grypodcasty, kanał youtube i ta strona internetowa.

Wspieraj działalność GeoEdukacji w serwisie Patronite

Najnowsze posty:

Wpływ zmian klimatu na wybrane geozagrożenia

Poniższa grafika wykonana jest na podstawie materiałów dostępnych na stronie berkeleyearth.org, jednak postanowiłem ją uzupełnić

15. Relacje człowiek środowisko 18. Problemy współczesnego świata 3. atmosfera

Siła Coriolisa

Siła Coriolisa Siła Coriolisa działa na wszystkie ciała na naszej planecie, które poruszają się na

2. ziemia we wszechświecie

Geografia – klasa 1

1. Metody badań 2. ziemia we wszechświecie 3. atmosfera 4. hydrosfera 5. litosfera

Kenia. Turystyczny potencjał

Posłuchaj tego tekstu w formie podcastu: Kenia to kraj, który sąsiaduje z omawianą wcześniej Etiopią.

15. Afryka

Rekordowy 2023

No i niestety mamy kolejny rekord. 2023 to był najcieplejszy rok w historii pomiarów. Tym

15. Relacje człowiek środowisko 18. Problemy współczesnego świata