Poniżej znajdziecie informacje na temat tego, gdzie znaleźć komplet materiałów multimedialnych przeznaczonych do geografii na poziomie rozszerzonym dla klasy 1. Oczywiście materiały te mogą być przydatne zarówno przy nauce na bieżąco jak i przy powtórce do matury z geografii.
1. Playlista na Spotify
Poniżej znajduje się playlista utworzona w serwisie Spotify ze wszystkimi odcinkami podcastu GeoEdukacja. Obejmuje ona ponad 70 odcinków, które trwają ponad 17 godzin. A o tym dlaczego podcast może Ci pomóc w nauce, możesz przeczytać w tym wpisie
2. Playlista w serwisie YouTube
Playlista w serwisie YouTube zawiera nieco więcej materiałów. Znajdują się tam wszystkie podcasty, które możecie znaleźć między innymi w serwisie Spotify, ale oprócz tego odnajdziecie tam również dodatkowe materiały wideo. Poniżej znajduje się link, który prowadzi do tej Playlisty. Obecnie znajduje się na niej ponad 80 materiałów audio i wideo.
3. Aplikacja do pobrania ze Sklepu Google Play
W aplikacji otrzymujecie dostęp do podcastów, tak jak w poprzednich miejscach. Tutaj jednak dodatkowo otrzymujecie dostęp do quizów z zadaniami maturalnymi z poszczególnych działów geografii fizycznej oraz notatki w formie map myśli.
Poniżej znajduje się link prowadzący do Sklepu Google Play, gdzie można pobrać aplikację.
Warto poza tym sledzić profil GeoEdukacji w mediach społecznościowych. Znajdziesz tam publikowane ciekawostki geograficzne, mapy, zdjęcia a także informacje dotyczące promocji na autorskie materiały.
W Amazonii
Możesz posłuchać tego tekstu w formie podcastu: Obszar zajmowany przez wiecznie zielone lasy równikowe Amazonii
Rowerem wzdłuż Bugu (Terespol-Hrubieszów)
Kilka słów wstępu... Po dłuższej przerwie w tym roku wróciłem do jazdy na rowerze i
Tornada i cyklony tropikalne
Wysłuchaj tego tekstu w formie podcastu: Oba zjawiska, o których sobie dzisiaj powiemy, są to
Miasta, które chciały wygrać z przyrodą
Posłuchaj tego tekstu w formie podcastu: Istnieją miasta, którym się udało powstać od zera, w
Środowisko przyrodnicze Ameryki
Posłuchaj tego materiału jako podcast: Kiedy Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki, myślał, że jest w Indiach.